KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 14908120
nr 1490 8120
Hans Kajtorp
(1916-1991), Sverige
Träsnitt, Signerad, numrerad 26/260, daterad -77. Bildmått: 50x50 cm, yttermått inklusive ram: 67x63 cm
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
måndag 19 september 2022
kl 18:18:23
Hans Kajtorp
Läs mer om Hans Kajtorp